راهنمای نورپردازی برای طلا فروشی

ویترین طلافروشی
6 وسیله نمایشی که هرطلا فروشی باید داشته باشد
نوامبر 12, 2023
dubai45jhfk 1 5 مکان در سراسر جهان برای خرید طلا
5 مکان در سراسر جهان برای خرید طلا
نوامبر 30, 2023
ویترین طلا فروشی

ویترین طلا فروشی

نورپردازی در طلا فروشی ها به عنوان یک ابزار بازاریابی برای نمایش محصولات و تاثیرگذاری بر تصمیمات خرید مشتریان استفاده می شود. هنگامی که از نورپردازی به درستی استفاده شود، می تواند شما را در مقابل رقبای خود قرار دهد.

حتی اگر طراحی فروشگاهی موفق یا زیورآلاتی با کیفیت برتر داشته باشید، اگر نورپردازی خوبی ارائه نکنید، این موفقیت و برتری در فروش شما منعکس نخواهد شد.

نورپردازی ویترین طلا فروشی ها مهم ترین قسمت فروشگاههای طلا فروشی است. لوازم جانبی الماس و طلا در این ویترین ها به نمایش گذاشته شده است. شما با محصولات خود در ویترین توجه مشتریان خود را به خود جلب می کنید.

الماس ها برای نشان دادن درخشندگی خود به نور سفید روشن نیاز دارند. طلا در زیر رنگ های گرم که نزدیک به زرد هستند بهتر دیده می شود. برای الماس 4000-4300K، برای طلایی 3000-3500K رنگ روشن می تواند ترجیح داده شود.

به طور کلی سطح نور 2000 لوکس در روشنایی ویترین فروشگاه کافی است. اما با توجه به خواسته ها و نیازها، می توان به سطح نور 4000 لوکس رسید.

برای روشنایی عمومی، سطح نور 800 لوکس در سراسر فروشگاه انتخاب مناسبی خواهد بود. زیرا روشنایی ویترین طلا فروشی ها باید از نور مغازه پرنورتر باشد. بنابراین توجه مشتریان شما به محصولات موجود در ویترین فروشگاه ها معطوف می شود. در فروشگاه، 2700-3000K رنگ سفید گرم باید برای روشنایی عمومی ترجیح داده شود.

CRI به عبارت دیگر شاخص رندر رنگ هنگام انتخاب تجهیزات نورپردازی برای طراحی نورپردازی فروشگاه مهم است. از منابع نوری با مقدار CRI 80 یا در صورت امکان بالای 90 باید در نورپردازی جواهر فروشی استفاده شود. مقدار CRI به چگونگی ظاهر شدن اجسام نزدیک در رنگ های واقعی در زیر نور اشاره دارد.

طلا فروشی ها معمولاً از نورافکن های ریلی، نورافکن های تعبیه شده و چراغ های آویز استفاده می شود.

در طلا فروشی ها نسبت روشنایی به هزینه های عمومی فروشگاه حدود 25 درصد است. بنابراین استفاده از منابع نوری کم مصرف و بادوام از نظر صرفه جویی برای شما مفید خواهد بود.

به این مطلب امتیاز دهید
[مجموع : 1 میانگین: 5]

2 Comments

  1. مریم گفت:

    مطلب جالبی بود فقط به نوع نور اشاره ای نکردید که نور زرد باشه یا سفید

    • مدیر سایت گفت:

      بله اصولا رنگهای گرم بهتر از رنگهای سرد هستند ولی توصیه ما استفاده از نور ترکیبی است که بیشتر متمایل به نور گرم باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Add your own review

Rating